ГоловнаТехнології › Мобільний і Інтернет банкінг

Мобільний і Інтернет банкінг

На сьогоднішній день, системи дистанційного банківського обслуговування клієнтів в середовищі Інтернет і мобільного зв'язку набирають все більшого поширення. Використання даних технологій надає можливість віддаленого управління рахунками для забезпечення контролю, здобуття інформації про банківські продукти, переказу коштів між рахунками і конвертації засобів, а також здійснення оплати комунальних послуг і послуг мобільного зв'язку, Інтернет, телебачення. Дані системи також надають можливість здійснення оплати товарів в Інтернет магазинах і переказу коштів фізичним і юридичним особам.

Зважаючи на недоліки існуючих систем Інтернет та мобільного банкінгу власники карт міжнародних платіжних систем (МПС), таких як VISA і MasterCard, неохоче користуються послугами даних систем. До таких недоліків можна віднести високу схильність до вірусних атак, 80-90% яких направлені на пошук і перехоплення паролів і реквізитів платіжних карт. Крім вірусних атак, високу небезпеку складають внутрішні загрози, направлені на злом і крадіжку баз даних з реквізитами карт в банках і системах Інтернет-платежів. Окрім згаданих недоліків, існує ряд технологічних і організаційних чинників, що перешкоджають організації даних систем і з боку банку.

Для вирішення вище перелічених проблем компанія «АВТОР» спільно з фахівцями ВАТ «СЕБ Банк» розробила спеціальне рішення для забезпечення безпеки проведення фінансових операцій в Інтернеті і системах мобільного зв'язку. Основна ідея рішення полягає в тому, що до єдиного карткового рахунку клієнта прив'язується декілька типів захищених спеціальних платіжних засобів (СПЗ), виконаних на базі смарт-карт технологій, дозволених для використання в банківській сфері України і працюючих по банківських операціях в режимі реального часу.

Мобільний і Інтернет банкінг

В даній системі, спільно з платіжними картами МПС, як захищених СПЗ використовуються: смарт-карти «УкрКОС®», Token USB и смарт-карти у форматі micro SD.

Платіжні карти МПС можуть використовуватися для виконання операцій в банкоматах і POS-терміналах в Україні і за її межами.

Захищені СПЗ (micro SD, Token USB, «УкрКОС®») можуть бути використані в Україні для виконання критичних, з точки зору безпеки, операцій в середовищі Інтернет і мобільному зв'язку за допомогою смартфонів, персональних комп'ютерів, планшетів, кіосків самообслуговування.

На сьогоднішній день, захищені СПЗ, розроблені компанією «АВТОР» є універсальним інструментом, призначеним для використання не лише в платіжних системах, а і в інфраструктурі відкритих ключів (PKI), системах доступу, мережевій безпеці. Дані СПЗ можуть використовуватися як платіжний засіб, засіб формування ЕЦП, шифрування даних з закритим ключем (який неможливо здобути), а також електронного ідентифікатора.

Використання вирішень компанії «АВТОР» для організації систем Інтернет і мобільного банкінгу надає наступні переваги:

  • неможливість проведення операцій без фізичної присутності СПЗ;
  • смарт-карт технології забезпечують безпечне проведення фінансових операцій;
  • дане рішення сертифіковане НБУ;
  • не потрібно ухвалення/сертифікація МПС.

Розгортання системи Інтернет і мобільного банкінгу з використанням захищених СПЗ - це загальне підвищення прибутковості банку при вищому рівні безпеки проведення фінансових операцій.

На сьогодні, віддалене обслуговування і надання платіжних послуг клієнтам – це запорука успішного розвитку банку.